środa, 8 lutego 2017

PREMIERA AUDIOBOOKÓW


Kochani w dniu wczorajszym swoją premierę miało kilka audiobooków, które ukazały się nakładem Wydawnictwa StoryBox.pl. Miło mi oznajmić, iż objęłam je swoim patronatem medialnym.

Oto i one:Premiera: 07.02.2017 r.

Tytuł: "Złodziejka marzeń"
Autor: Anna Sakowicz
Czyta: Joanna Gajór
Czas trwania: 11:03:00


Joanna to czterdziestoletnia nauczycielka samotnie wychowująca nastoletnią córkę Lusię. Zmęczona pracą zawodową postanawia iść na urlop zdrowotny i zacząć realizować swe marzenia. Zamiast odpoczywać, musi jednak wyjechać, by zaopiekować się chorą ciocią. Pobyt w Starogardzie Gdańskim okazuje się pełen niespodzianek. Joanna zaczyna pisać, prowadzi "śledztwo" dotyczące przystojnego sąsiada i udziela się w hospicjum, przede wszystkim jednak wskutek tych doświadczeń całkowicie odmienia swe życie.

"Złodziejka marzeń" to napisana żywym językiem, utrzymana w ciepłym, zabawnym, optymistycznym, a niekiedy poważnym tonie powieść obyczajowa, która realistycznie oddaje atmosferę niewielkiego miasta, łamie stereotypy i pokazuje, że nigdy nie jest za późno, by zacząć nowe życie.Premiera: 07.02.2017 r.

Tytuł: "Horyzonty uczuć"
Autor: Dorota Schrammek
Czyta: Joanna Gajór
Czas trwania: 9:20:00


Matylda prowadzi pensjonat w Pobierowie i nawet nie przypuszcza, co przyniesie nadchodzące lato. Przyjazd wyjątkowych gości sprawi bowiem, że te wakacje będą inne niż wszystkie do tej pory. Iwona, Zoja, Aldona zmagają się z problemami życiowymi i niezrealizowanymi marzeniami. Ryszard zjawia się w pensjonacie z wnuczkiem Antosiem, ale szybko wychodzi na jaw, że wcale nie jest spokrewniony z chłopcem. Dorota i Piotr zaś to młode małżeństwo, które wskutek niedawnej tragedii przeżywa poważny kryzys. Dwa tygodnie pełne słońca, morza i nieoczekiwanych wydarzeń na zawsze zmieniają życie ludzi, którzy spotkali się przez przypadek...
Premiera: 07.02.2017 r.

Tytuł: "Odroczone nadzieje"
Autor:  Aneta Krasińska
Czyta: Elżbieta Kijowska
Czas trwania: 6:40:00


Aldona ma poczucie przegranej. Odrzucona przed laty przez rodzinę, zawiedziona przez mężczyznę, którego pokochała, postanawia skupić się na pracy. Kariera pozwala jej zagłuszyć samotność i osiągnąć niezależność materialną. Kiedy dawny związek ponownie ożywa, Aldona z optymizmem patrzy w przyszłość. Względną stabilizację zakłócają problemy zdrowotne rodziców. Targana emocjami kobieta stawia na szali swoje życie zawodowe, potrzeby i uczucia, by sprostać karkołomnemu zadaniu, jakim jest opieka nad chorą na alzheimera matką. W zderzeniu z tą straszną chorobą musi przewartościować dotychczasowy sposób myślenia, co uruchamia lawinę skrajnych emocji i uświadamia jej pustkę, w jakiej się znalazła. Kobieta zaczyna prowadzić blog, który staje się dla niej rodzajem psychoterapii i rozrachunkiem z przeszłością. Na szczęście dla niej za drzwiami już czeka przyszłość...

Premiera: 07.02.2017 r.

Tytuł: "Mąż potrzebny na już"
Autor: Małgorzata Falkowska
Czyta: Joanna Domańska
Czas trwania: 11:17:00


Lekka komedia z nutą romantyzmu o sześciu przyjaciółkach z dzieciństwa, które mimo różnych zawodów i zainteresowań wspierają się w ważnych momentach życia. 28-letnie singielki, dzielące swoje sekrety od czasów podstawówki, kłócą się o wszystko, ale kibicują Bernadecie w realizacji ambitnego planu. Tradycyjna zabawa w postanowienia noworoczne staje się dla niej początkiem trudnej drogi w poszukiwaniu męża.. Jej perypetie ukazują, jak ciężko w XXI wieku znaleźć idealnego kandydata, mimo wielu możliwości, jakie daje nam świat. Bernadeta w każdym napotkanym mężczyźnie widzi przyszłego męża, ale kolejne związki przynoszą rozczarowania.Premiera: 07.02.2017 r.

Tytuł: "Pokonani. Saga rodziny Hallmanów" t. 2
Autor: Hanna Cygler
Czyta: Maciej Więckowski
Czas trwania: 12:49:00


Trudne wybory, przed którymi staje młody Włodek Hallman w realiach Polski tuż po zakończeniu II wojny światowej. Czy uda mu się ułożyć swoje życie w nowych okolicznościach politycznych? Czy młodzieńcza werwa wygra z własnymi słabościami oraz przeciwnościami losu?

Autorka Hanna Cygler w niezwykle sugestywny i realistyczny sposób przedstawia słuchaczowi swiat, w którym zmuszeni byli żyć nasi przodkowie i w którym nie dość, że narażeni byli na zmaganie się z przykrościami wojennej zawieruchy, to jeszcze wielokrotnie doznawali uczucia zdrady i okrucieństwa tym razem ze strony swoich rodaków, którzy opowiedzieli się po stronie nowego okupanta.Serdecznie dziękuję Wydawnictwu za możliwość patronowania powyższym audiobookom. 


3 komentarze:

 1. 1 i 2 czytałam ale jako papierowe książki.Według tych różnych gustów ..nie przekonałam się jeszcze do audiobooków.Lubię jak mi kartki szeleszczą przy przekręcaniu....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wolę wersje papierowe :) ale powoli przekonuję się też do audiobooków. Strasznie dużo czytam i niekiedy oczy już tego nie wytrzymują :) wtedy audiobook jest jak znalazł... oczy odpoczywają, a ja nie mam przerw w czytaniu.

   Usuń
 2. Niestety nie przepadam za audiobookami, toleruję jedynie książki papierowe i ebooki, niemniej jednak post jest dla mnie pewną inspiracją, bo książkę nr 2 i 3 dopisałam do swojej listy czytelniczej. Zostaję na dłużej i obserwuję :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń