Moje ulubione cytaty

 Marzenia o ucieczce.


Pewnie wielu z Was, czytając książkę, zaznacza sobie w niej cytaty. W każdym razie ja na pewno :) Wiele razy czytając jakieś słowa, staram się je zapamiętać, wdrożyć w swoje życie lub są one dla mnie na tyle ważne, że po prostu mi towarzyszą na co dzień. 

W życiu jak sami wiecie, różnie bywa, a ostatnimi czasy mam wrażenie, że mało jest człowieka w człowieku. Tak... Tak właśnie się dzieje. Wiele zawiści, złości, mnóstwo hejtu... każdy na wszystkim zna się lepiej... W takich chwilach, kiedy to widzę, marzę o ucieczce w moje kochane góry, w Tatry, gdzie praktycznie wędruję sama lub tylko z najbliższymi mi osobami. Tam czuję się wspaniale :) Majestat gór, piękno przyrody pozwalają na wyciszenie myśli, na snucie planów, na marzenia...

Piękny jest cytat Anety Krasińskiej z książki „Adela. Krok w przeszłość”, który dokładnie odzwierciedla to, jak się tam czuję :)

A Wy macie takie swoje miejsca, do których lubicie uciekać, aby odpocząć od wszystkich i od wszystkiego?

1 komentarz:

  1. Piękny cytat! Góry to przestrzeń, w której można zapomnieć o kłopotach i całym świecie. Lubię górskie wędrówki, ale od trzech lat oazą spokoju i lekiem na całe zło jest dla mnie mój dom na kaszubskiej wsi:)

    OdpowiedzUsuń