niedziela, 11 grudnia 2016

Margarett Borroughdame – "Nie taka mroźna zima"


Tytuł: "Nie taka mroźna zima"
Autor: Margarett Borroughdame
Wydawnictwo: MBBOOKS
Rok wydania: 2016
Stron: 36


Opis:

Drodzy Rodzice!
Zima wcale nie jest taka mroźna! Zima jest sympatyczna, różnorodna, wesoła, zachęca do aktywności i... jest kolorowa. Kolorowe są stroje małych narciarzy, łyżwiarzy i saneczkarzy, różowią się roześmiane policzki dzieci, kolorami mienią się lampki na choinkach, tęczowo błyszczą w zimowym słońcu iskierki śniegu, na czerwono, zielono i złoto, wystrojone są domy na święta, różnobarwne serpentyny i konfetti witają Nowy Rok! A kiedy zimą trafi się szarobure niebo, też można je kolorowo pomalować: wystarczy otworzyć słoiczek malinowych konfitur, zaparzyć poziomkową herbatę i cieszyć się rodzinnym czytaniem albumu wierszy dla dzieci "Nie taka mroźna zima".


Moje wrażenia:

Jaka u Was dziś pogoda? U mnie za oknem bardzo wietrznie, zimno, deszczowo i szaro-buro, czyli jednym słowem bardzo ponuro. Deszczowa jesień za oknem, a tymczasem mi się marzy zima. Wiecie, marzenia należy spełniać, więc wyczarowałam sobie bajkową zimę. Wystarczyło sięgnąć tylko po książeczkę pani Margarett Borroughdame pt."Nie taka mroźna zima". Od razu zrobiło się mroźnie i biało, bo śniegu Wam w niej nie  zabraknie.

"Nie taka mroźna zima" jest sympatyczna i kolorowa, przepełniona radością, śmiechem dzieci i ich zabawą. Zima wcale nie jest taka zła, nie szczypie w nosy i uszy, gdy się jest w ciągłym ruchu. Piękne są zimowe poranki, kiedy po śniadaniu można wyruszyć na sanki, zbudować sobie igloo, czy wygrać bitwę na śnieżki. Cieszą się dzieci, gdy bałwana lepią:

"Kochamy bałwany"

Kochamy bałwany!
Bałwanów nigdy dość nie mamy,
Z Bałwanami w prawdziwą zimę wkraczamy.
Ze śniegowych kul je składamy.
Do Bałwanowego taty mamę Bałwanka dokładamy.
Potem lepimy im Bałwankowe dzieci.
I tak zimą pięknie czas z Bałwanami leci!
Uwierzcie Kochani, że zima też może być fajna, dostrzeżcie jej uroki. Popatrzcie na piękny zaśnieżony krajobraz, na choinki przykryte puchem śnieżnym, na obrazy na szybach wymalowane przez mróz. Pamiętajcie też w tym czasie o zwierzętach i ptaszkach. Sypnijcie im coś do zjedzenia. Wybierzcie się na zimowy spacer, kiedy śnieg pod butami tak pięknie skrzypi. Pamiętajcie, tylko aby się ciepło ubrać.

Zimowa moda

Czapka, szalik, rękawiczki,
na futrze trzewiczki.
Kalesony, skarpety, nauszniki,
jeszcze zapiąć w kurteczce guziki.
Pod nią sweter, golf i koszulka
- to na spacer zimowy modowa formułka!

Ciepły ubiór zapewni nam dobre zdrowie. Chociaż wiadomo, że dzieci z przeziębienia też się cieszą, bo dzięki niemu mają spokój od szkoły. Jednak choroby nikomu nie życzymy. Warto zdrowym być, kartki z kalendarza zrywać i Świąt oraz Nowego Roku wypatrywać.Jak więc widzicie, książeczka bardzo jest ciekawa. Wierszyk za wierszykiem, łatwo wpadającym w nasze ucho umili wieczór każdego z Was. Oczywiście, oprócz wierszyków, na naszą uwagę zasługują również ilustracje autorstwa Cezarego Powierży oraz zdjęcia Fotolii. Autorka, podobnie jak w poprzedniej części, na końcu książeczki zostawiła dla Was miejsce na własny wierszyk o zimie i na Wasze zimowe zdjęcie. Serdecznie Wam polecam! Przeczytajcie z dziećmi "Nie taka mroźna zima", nie będziecie żałować, a może i zimę bardziej polubicie.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu MBBOOKS.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecięce poczytania, Olimpiada czytelnicza, Zaczytajmy się

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz