piątek, 29 lipca 2016

Violetta Wróblewska "Życie i zdrowie masz tylko jedno"

Kochani, ostatnio zastanawiałam się co by Wam tu jeszcze na blogu ciekawego pisać :) Odpowiedź sama, że tak napiszę "spadła mi z nieba" :) Postanowiłam, że od czasu do czasu będę dodawać posty z krótkimi informacjami o książkach.
Dziś napiszę Wam słów kilka o książce pani Violetty Wróblewskiej "Życie i zdrowie masz tylko jedno". Sama jeszcze nie miałam okazji przeczytać tej książki. Muszę to szybko nadrobić, bo opis książki brzmi bardzo ciekawie.


"Zdrowie i życie masz tylko jedno" – to poradnik, który porwie Cię już od pierwszych stron. Konkretny, ale napisany przystępnym językiem. Poruszający wiele zagadnień, z którymi borykamy się na co dzień – jak znaleźć satysfakcjonującą pracę, jak wybaczać innym, jak pokochać siebie, jak i gdzie odnaleźć Boga, jak nie stać się niewolnikiem czasu i wiele, wiele innych.
Violetta Wróblewska – autorka poradnika - na co dzień psycholog, trener rozwoju osobistego i psychocoach i nauczyciel akademicki, popularyzatorka zdrowych stylów życia, twórczyni psychomedduchowości, czyli wykorzystania indywidualnych doświadczeń życiowych ludzi i osiągnięć nauk z zakresu psychologii, duchowości i medycyny w prowadzeniu szczęśliwego życia i osiągania spokoju wewnętrznego – daje konkretne recepty na to, co robić, by życie było lepsze, szczęśliwe, jak zachować zdrowie, jak wychowywać dzieci, by nie weszły w dorosłe życie z nabytymi złymi przekonaniami.
Każdy z 34 rozdziałów opatrzony jest receptą, poradą, lub aforyzmem –  w wielu znajdziesz także przykłady z życia osób, które zwróciły się po pomoc psychologiczną, by zmienić swoje życie na lepsze. Pod koniec książki autorka przytacza także najczęściej pojawiające się problemy, pytania, z którymi przychodzą do niej pacjenci  szukający pomocy –  wyjaśnia przyczyny tychże problemów i daje rady, co zrobić, by rozwiązać dany problem.
Kiedy skończysz czytać tę książkę, poczujesz wielką motywację do zmiany swojego życia!

I co Wy na to? Mnie opis książki bardzo zachęcił, sama muszę sprawdzić, czy jest tak ciekawa, jak się wydaje.
Opis i zdjęcie książki  zostało zaczerpnięte z strony Wydawnictwa Psychoskok. 
4 komentarze:

 1. Tym razem podziękuję, ale nie dlatego, że mnie nie interesuje. Po prostu mam tyle książek do przeczytania, że ta i tak by na razie leżała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj Kochana, gdybym tylko znalazła czas na jej przeczytanie z chęcią bym to zrobiła. Ale stos jest ogromny, do tego wciąż rośnie, a czas goni ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tak samo :)ale znajdę dla niej troszkę czasu. Zaintrygowała mnie :)

   Usuń