poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Krystyna Mirek - "Francuska opowieść"

Tytuł: "Francuska opowieść"
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2015
Stron: 351


               Właśnie skończyłam czytać moją pierwszą książkę kwietnia. Jak wiecie, jeśli czytaliście poprzedni wpis, jest nią "Francuska opowieść" Krystyny Mirek. To kontynuacja "Szczęścia all inclusive". W klimat powieści wprowadza nas piękna okładka, która ukazuje nam kobietę i krzaki winorośli. Autorka przenosi nas do południowej Francji, krainy słońca, win, miłości i marzeń. "Francuska opowieść" to przyjemna lektura z wartką akcją i towarzyszącymi jej emocjami. Poznajemy w niej dalsze losy Bereniki, zwanej Beatką, Jakuba, Oliwii i Kacpra.
Z Beatką spotykamy się na lotnisku, gdy powraca z Grecji. Bohaterka liczyła, że odbierze ją Jakub, tymczasem zmuszona jest wracać do domu taksówką. Jej narzeczony nie mógł jej odebrać, zajęty był pisaniem artykułu. Beatka w drodze do domu zastanawia się, czy to na pewno ten jedyny, czy na pewno ma się zgodzić na ślub. Boi się, czy Jakub nie jest taki sam, jak jej poprzedni partner. Chce, aby jej małżeństwo było bardziej zgodne, niż małżeństwo jej rodziców. Ma wiele wątpliwości, daje jednak swojemu związkowi szansę i decyduje się na wyjazd do Francji.
Jakub zakochany w Beatce czeka cierpliwie, na jej decyzję. Organizuje wyjazd do Francji, wynajmuje dla nich domek. Ma zapewnioną pracę w winnicy, a w wolnym czasie chce pisać książkę. Nic jednak nie idzie po ich myśli. Do ich podróży dołącza bowiem Oliwia - była narzeczona Jakuba oraz Kacper - były Beaty. Będzie się działo. 
Oliwia to kobieta sukcesu, zamierza we Francji napisać artykuł o tajemniczym właścicielu winnicy, a Kacper jest jej asystentem. We Francji wita ich Aleks Sadowski, Polak, który pracuje dla hrabiego - właściciela winnicy. Jest to mężczyzna z przeszłością, który ma swoje problemy, a listy przychodzące z Polski burzą jego spokój. Jakie ma problemy? Czy uda mu się je rozwiązać?  Czy ktoś poda mu pomocną dłoń? J
Jak widzicie w powieści nie brakuje tajemnic. A kolejną skrywa jeszcze hrabia Reudefort. Jaką? No cóż musicie przeczytać sami. Musicie odkryć ich tajemnice. Ja już nic więcej nie powiem... Może jeszcze tylko jedno, dobrze bawiłam się czytają książkę. W skrytości marzę, że autorka napisze kontynuację  ich losów... Jestem ciekawa co byłoby dalej.


Moja ocena:
Treść: 5/6
Okładka: 6/6

3 komentarze:

 1. Kochana czy czasem nie zdradziłaś za dużo szczegółów? :)
  Hmmm... brak mi tutaj Twojej oceny : jak odbierałaś bohaterów, czy czułaś z nimi więź. Jakie tematy porusza książka, prócz pięknej Francji?

  Mimno wszystko, chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też chętnie przeczytam ;)
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i naprawdę polecam :) Książki pani Krystyny są piękne.

   Usuń