wtorek, 16 sierpnia 2016

Nowości sierpniowe Wydawnictwa Psychoskok


Wakacje ciągle trwają w najlepsze. Wydawnictwo Psychoskok przygotowało dla czytelników kilka ciekawych premier sierpniowych. Ja już wiem, co chciałabym przeczytać. A Wy na co się skusicie?Joanna Stańda – "Bankiet wysuszonych kasztanów"Z całą pewnością starość to ostatni etap, ludzkiego życia, który warto właściwie wykorzystać. Czas jest nieubłagany i mija bezpowrotnie, dlatego należy właściwie wykorzystać każdą chwilę, i nigdy nie wątpić, że może być lepiej. "Bankiet wysuszonych kasztanów" pozwoli nam poznać cztery, które całkiem przypadkiem poznają się na sali oddziału geriatrycznego. Szpitalne warunki pozostawiają wiele do życzenia, dlatego bohaterki postarają się zrobić wszystko, by poprawić sobie warunki pobytu. Starych, niewygodnych łóżek, przestarzałego wyposażenia, wzbogaconego darami z WOŚP nie da się wymienić, ale istnieją sposoby, aby wpłynąć na głodowe racje żywnościowe, czy opieszałość pielęgniarek.
Cztery niepozorne staruszki, dowiodą, że warto wykorzystać każdą chwilę i nadarzającą się okazję. Ich zaradność zachęci do działania wiele osób, nawet szpitalnego kapelana, który odegra kluczową rolę w organizowaniu tytułowego bankietu...


Grzegorz Kaźmierczak - "Boska seksualność czyli sztuka kochania sercem"


Książka jest II uzupełnionym wydaniem pozycji "Boska seksualność czyli sztuka kochania sercem", która cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Autor dołożył wszelkich starań, by wyczerpująco poszerzyć i wzbogacić treść.
"Boska seksualność czyli sztuka kochaniem sercem" powstała w zaledwie kilka dni i pozostaje darem dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Zdolność kochania Sercem posiadamy bowiem wszyscy, a doskonaląc ją z łatwością doświadczymy Nowej Ziemi.
Grzegorz Kaźmierczak wprowadza czytelników w przestrzeń pozwalającą obudzić w sobie Dar Boskiej Seksualności i odkryć największą tajemnicę człowieka. Rozbudzona świadomość ułatwia odkrywanie prawdy  o samym sobie. Wszyscy, którzy po lekturze pozycji odczują potrzebę dalszej pracy nad sobą, powinni sięgnąć po pozostałe publikacje autora.


Dorota Żywczak - "(Nie)Święci


Dramat ukazujący świat dylematów, błędów i grzeszków współczesnego człowieka w zderzeniu ze światem świętych i błogosławionych. Wczytując się w treść bardzo szybko zrozumiemy, że światy te są do siebie bardzo podobne.
"(Nie)Święci" zabiorą nas do kawiarni Pod Złotym Cielcem. Właśnie tutaj pojawią się zagorzali wrogowie Kościoła - polityk (Tomasz), artystka-feministka (Sara) i młody homoseksualista (Filip), którym nie w smak będzie towarzystwo duchów świętych i błogosławionych, którzy umówili się tutaj na spotkanie kręgu biblijnego.
Wartka akcja bardzo szybko wciągnie nas w wir wydarzeń pozwalający zrozumieć, że świat świętych i błogosławionych jest podobny do człowieczego. Błędy popełniają przedstawiciele obu grup, ale okazuje się, że miano tytułowych "(nie)świętych" pasuje do "niebiańskiej" siódemki, a trójka wrogów Kościoła może odnaleźć w sobie zadatki na świętych...
Dramat przeznaczony do wykorzystania na scenie teatru. Aluzje do różnych wydarzeń politycznych i kulturalnych, liczne dygresje, biblijna symbolika i dowcip sprawia, że czytelnik zyskuje wiedzę, jak można iść pod prąd we współczesnym świecie.

Stefan Jaksch - "Okruchy życia"

Wciągająca, naznaczona wątkami erotycznymi i licznymi dramatami, powieść obyczajowa, która pozwoli nam poznać niebywale skomplikowane życie chirurga Piotra.
Początkowo zdawało się, że Piotr z łatwością będzie piął się  po kolejnych szczeblach edukacji, by ostatecznie jak ojciec zostać chirurgiem. Niestety nieubłagany los sprawia, że bohater traci rodziców i zaraz po maturze musi rozpocząć samodzielne życie.
Praca w biurze operetki oraz sprawdzanie się w roli artysty chóru nie jest w stanie zaspokoić pragnień Piotra, dlatego przy nadarzającej się okazji podejmie ponowną próbę dalszej edukacji, by z czasem spełnić swe marzenia i rozpocząć pracę jako chirurg.
Na przestrzeni kolejnych lat Piotr dojrzewa, by świadomie walczyć o swą przyszłość. Zasmakowuje miłości, mierzy się z ateizmem i pozwala się bez reszty pochłonąć pracy. Ostatecznie Piotr spotka kobietę, która odmieni jego dotychczasowe życie i pozwoli znów cieszyć się rodzinnym szczęściem. Narodziny dziecka mają dopełnić radość pary, niestety choroba, która niespodziewanie zaatakuje ciało Piotra może zniweczyć wszystko...

Robert Kozłowski - "Coaching drogi"


Poradnik autorstwa Roberta Kozłowskiego w prosty i obrazowy sposób wyjaśnia, czym jest coaching, by czytelnik mógł zdobyć umiejętności pozwalające skutecznie wykorzystywać zdobytą wiedzę. Zaprezentowana metoda Coachingu Drogi pozwala pokonać trasę, jaką podąża klient wraz z towarzyszącym mu coachem, aż do jej końca, który wieńczy osiągnięcie założonego przez klienta celu.
"Coaching drogi" umożliwia poznanie podstawowych zasad, umiejętności oraz struktur rozmowy coachingowej w modelu Coachingu Drogi. Zadania umieszczone w książce pozwalają na etapowe ćwiczenie nabywanych umiejętności, a wywiady z doświadczonymi coachami, którzy skutecznie prowadzą praktykę coachingową oraz godne naśladowania przykłady umieszczone w ostatnim rozdziale, podsumowują zdobytą wiedzę i inspirują do działania.
Konstrukcja książki umożliwia etapowe nabywanie i ćwiczenie zdobywanej wiedzy, tak aby każdy pragnący podążać "Coachingiem drogi" mógł sprawdzić się w roli skutecznego coacha.
Robert Kozłowski jest certyfikowanym trenerem biznesu, praktykiem menadżerem, coachem i doradcą, twórcą programów szkoleniowych z zakresu przywództwa, coachingu i zarządzania sobą, dlatego zyskujemy pewność, że pobieramy naukę ze sprawdzonego źródła.

Leszek Mieszczak - "Noc jest dniem"Życie jest niesamowitym darem otrzymanym od Boga, bez specjalnych zasług, ot tak, rozpoczyna się i nigdy już nie ustaje, nawet jeśli ciało rozpadnie się. Powieść jest próbą ukazania, jak wielka jest siła ducha i ile można dokonać, jeśli wykracza poza materialną stronę ciała. Historia spotkania z Elishebą narodziła się na polskiej prowincji, w czasie drogi do pracy, w pociągu kursującym codziennie z Bielsko-Białej Północ do stacji Łodygowice Górne.
"Bóg nigdy nie powiedział nam, jak się nazywa. Jedynie użył zwrotu: "Ja jestem, który jestem", i chociaż , jak mi się wydaje, już gdzieś słyszałem podobną interpretację, wewnętrznie potwierdzałem ją całym sobą. On był, jest i będzie nieustającym ruchem zawierającym w jednym punkcie wszystko, co można stworzyć i jeszcze stwarzać. Ten czasownik, który określa Go, jakby nie miał czasu przeszłego ani przyszłego, a znajdował się tu i teraz, teraz był na wieki wieków w moim małym mózgu".

Dwie pozycje bardzo mi się spodobały, zamierzam poznać je bliżej. Są to "Okruchy życia" i "Bankiet wysuszonych kasztanów". A czy Was coś zainteresowało?6 komentarzy:

 1. Wszystkie wymienione książki są interesujące, ale najbardziej zaciekawił mnie "Bankiet wysuszonych kasztanów". ;)

  Pozdrawiam,
  Czytanie Naszym Życiem

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej zainteresowała mnie ostatnia z wymienionych pozycji książkowych.
  ~Charlotte

  Zapraszam do mnie.
  http://ksiazkicharlotte.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że Cię coś zainteresowało :) Na pewno do Ciebie zajrzę.

   Usuń
 3. Niestety żadna nie przypadła mi do gustu, jakoś tak są dla mnie przeciętne.
  Chociaż może dam szansę "Noc jest dniem", może nie być aż taka zła.

  Pozdrawiam serdecznie
  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  I przy okazji zapraszam na wydarzenie konkursowe
  https://www.facebook.com/events/1046947058721737/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście na bloga już zajrzałam :) dziękuję za odwiedziny u mnie

   Usuń