niedziela, 6 sierpnia 2017

Izabela Milik – "Reemisja"


PERWERSYJNY SEKS, BRUTALNE MORDERSTWO
ORAZ PIĘKNA ANNA W STARCIU Z DEMONICZNYM POLITYKIEM.


Tytuł: "Reemisja"
Autor: Izabela Milik
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017 r.
Stron: 377Opis:

Przed Polską wybory parlamentarne. Według sondaży duże szanse ma kontrowersyjny Obóz Odrodzenia Ojczyzny. Jego szarą eminencją jest Jeremi Pestis – człowiek, który zawarł pakt ze złem. Do miażdżącego przeciwników zwycięstwa potrzebuje tylko swej tajemniczej Księgi oraz pięknej Anny.

Zaledwie kilka osób wie, co jest przyczyną politycznego sukcesu Wodza. Kładąc na szali swoje życie, podejmują z nim walkę. Czy w niedzielę wyborczą obrońcom dobra uda się powstrzymać partię przed objęciem władzy w kraju?Moje wrażenia:


Przyznam się Wam, że książkę przeczytałam już jakiś czas temu. Ciągle jednak bardzo dobrze pamiętam jej treść i cały czas zastanawiam się jak opisać swoje wrażenia po niej. Jest to w ogóle moje pierwsze spotkanie z twórczością Izabeli Milik i już wiem, że nie ostatnie. Sięgnę po każdą książkę autorki, którą napisze.
Początkowo zastanawiałam się, czy dam radę przeczytać "Reemisję", gdyż troszkę z polityką mi nie po drodze... Jednak zaryzykowałam. W tej książce na pewno nie spotkacie się z naszymi polskimi partiami i politykami. O czym więc ona będzie? Czy spodobała mi się? Już za chwilę się przekonacie.

Przed Polską wybory parlamentarne. Cały kraj z zainteresowaniem śledzi, która partia wygra. Największe szanse ma Obóz Odrodzenia Ojczyzny. Jest to kontrowersyjna partia, która wskrzesza nazistowskie hasła i gromadzi wokół siebie młodych wyborców. Partia, która wynagradza sowicie swych zwolenników, wymuszając w zamian posłuszeństwo i realizację powierzonych zadań. Na jej czele stoi Jeremi Pestis – diabeł wcielony, szalony człowiek, któremu do zwycięstwa potrzebna jest tajemnicza Księga i Anna. Kim jest Anna?
Anna to żona i matka dwuletniego Kubusia. Razem z Robertem tworzą idealny związek, pełen miłości i wzajemnego przywiązania. Ania dawniej pracowała w dużym koncernie, obecnie zajmuje się domem. Ostatnio jednak coś zaczyna się dziać w jej życiu, powraca widmo przeszłości. Robert nie zna tych tajemnic, nie o wszystkim ma pojęcie...  Mało tego, przyjaciółka Anny – Justyna należy do OOO. Jaką rolę w tym wszystkim odegra? Czego od Anny chce partia? O co w tym wszystkim chodzi, dlaczego "poluje" na nią Jeremi? Koniecznie sami się przekonajcie, nic więcej nie napiszę.

Książka od pierwszych stron wciąga swą treścią, nie można się od niej oderwać. Do tego nie sposób wspomnieć o okładce, która jest prosta i bardzo intrygująca. Nie da się przejść obok niej obojętnie. Ona przyciąga nasz wzrok i daje do myślenia.

Mamy tutaj do czynienia z wielowątkową fabułą. To połączenie thrillera z polityką, wątkiem miłosnym i fantastyką. Tak, znajdziecie tu wątek fantastyczny, który dobrze wkomponowuje się w całość książki, staje się jej uzupełnieniem i nie przytłacza. Elementy strachu, grozy przeplatają się z wątkiem miłosnym. Autorka bardzo plastycznie ukazała nam ten świat, dzięki czemu bardzo łatwo możemy go sobie wyobrazić czytając. Pojawiają się tu sceny seksu, czy sceny drastyczne, wręcz brutalne, które mogą szokować, ale idealnie tutaj pasują. Na kartach książki spotykamy się również z wulgaryzmami, które zostały użyte, aby oddać emocje bohaterów.

Co do bohaterów, to są wspaniale wykreowani.  Można ich kochać, lubić lub nienawidzić. Bardzo polubiłam Annę i jej rodzinę. Byłam sercem z nimi, kibicowałam ich walce z siłami przeciwnika. Mamy tu jednak do czynienia z bohaterami, którzy wywołali mój sprzeciw, których chętnie sama bym unicestwiła. Postać przeze mnie znienawidzona? Oczywiście Jeremi Pestis, zło wcielone. Diabeł, nie człowiek, przez którego wielu osobom przyjdzie zginąć.

Najbardziej emocjonująca była dla mnie końcówka książki. Troszkę się wzruszyłam, łezka pojawiła się w oku. W głowie pojawiło się pytanie: dlaczego tak się stało? 

Podsumowując, zachęcam Was do przeczytania książki pani Izy. Na pewno nie będziecie żałować. To bardzo dobry thriller z pięknym wątkiem miłosnym, z mroczną fantastyką  i elementami polityki. Skłoni Was do refleksji, wyzwoli mnóstwo emocji. Zobaczycie zło w jego najgorszej postaci. Poznacie tajemnice, staniecie oko w oko z ogromnym niebezpieczeństwem, zobaczycie walkę dobra ze złem. Serdecznie Wam polecam! 
I nie ukrywam, że jestem ciekawa Waszych odczuć po lekturze "Reemisji". Może podzielicie się ze mną wrażeniami?Książka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecięce poczytania, Olimpiada czytelnicza, Czytam, bo polskie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz