piątek, 30 czerwca 2017

Margarett Borroughdame – "Rozkoszne lato"Tytuł: "Rozkoszne lato"
Autor: Margarett Borroughdame
Wydawnictwo: MBBOOKS
Data wydania: 2016 r.
Stron: 36Moje wrażenia:


Za oknem błękitne niebo, słońce mocno grzeje, słychać dokazujące dzieci – jednym słowem lato w całej pełni. Szkoła zakończona, czas wakacji rozpoczęty. Chyba wszyscy uwielbiamy te ciepłe dni. To również moja ulubiona pora roku! Często wracam pamięcią do swoich, minionych letnich dni. Jest co wspominać... Mam co przeglądać, bo w albumach zawarte są te wspomnienia.

"Rozkoszne lato" to zbiór wierszyków ukazujących uroki tej pory roku. Na każdej ze stron, wychyla się ta ciepła, letnia pora. Autorka wspomina w swych wierszykach o gorącym słoneczku, o buziakach rozdawanych przez dzieci, o nenufarach, czy też czterolistnej koniczynce. Pewnie wielu z nas pamięta własne poszukiwania takiej koniczynki.


Jednak to jeszcze nie wszystko, co odkryjecie. Poznacie też smak lata, poprzez hasła wykrzykiwane na plaży "Kuukurydzaa, kuukurydzaa!" Któż ich nie zna? Chyba wszyscy się z nimi spotkaliśmy. Jeśli mowa o plaży to wspomnieć muszę o szumie morza, o wysokich falach, dzieciach baraszkujących w wodzie. Budujących babki te z piasku i te piaskowe. Czym się one różnią? Dowiecie się na pewno, czytając wierszyk "Babki". Lato to też pyszne desery, których smak, zna wielu z nas. To też kalosze noszone w deszczowe dni, to liczne upadki, bo lato jako jedyna chyba pora roku sprzyja otartym kolanom u dzieci."Rozkoszne lato" to zbiór wierszyków, który przypadnie do gustu dzieciom, jak również dorosłym. Na długo pozostaną w Waszej pamięci, rozjaśnią dni. Dopełnieniem tych wierszyków są ilustracje Cezarego Powierży oraz zdjęcia Fotolii i samej autorki. Margarett Borroughdame również, podobnie jak w poprzednich książeczkach, pozostawia na końcu, miejsce na kreatywne zadanie dla każdego dziecka.

Serdecznie Wam polecam! Przeczytajcie z Waszymi pociechami.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu MBBOOKS.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecięce poczytania, Olimpiada czytelnicza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz