poniedziałek, 2 stycznia 2017

Zapowiedż – Agnieszka Opolska – "Róża"


Kochani już wkrótce, a dokładniej 14 stycznia 2017 r. swoją premierę będzie miała książka Agnieszki Opolskiej pt."Róża". Czy ktoś z Was jest jej ciekawy? Parę słów o niej, za chwilę już Wam przedstawię."... miała to do siebie, że zawsze wierzyła w przegrane sprawy: przegraną sprawę z matką, przegraną sprawę z ojcem i przegraną sprawę z wujkiem. A teraz w przegraną sprawę z Danielem. Gdyby świat był dla niej trochę bardziej wyrozumiały, chociaż jedna z tych spraw byłaby wygrana".


Życie Róży jest uporządkowane i przewidywalne: praca w szkole, mieszkanie na krakowskim strzeżonym osiedlu, szczęśliwy związek. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka.
Wszystko zmienia się w dniu, w którym odkrywa tajemnicę swojego męża, Daniela. Podejmuje decyzję, w konsekwencji której trafia do miasta na północy Francji. Jaką rolę w życiu dziewczyny odegra przedziwne miejsce o nazwie Maison i jego tajemniczy szef, Christopher?


Agnieszka Opolska, autorka Anny May (Literackiego Debiutu Roku 2015) w nowej powieści zostaje wierna temu, o czym lubi pisać najbardziej, czyli sztuce.. Trzyma przy tym fason i drugą powieścią zgrabnie balansuje między "dziełem" a "produktem masowym".

Róża, jako opowieść o zagubionym człowieku, to po prostu piękna literatura.Wydawnictwo Opolska


3 komentarze:

 1. Po przeczytaniu pierwszej książki tej nowej Pisarki pt. Anna May czekam na Różę z dużym zaciekawieniem. Autorka już udowodniła, że ma coś do powiedzenia i to nie jest jej ostatnie słowo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Imponujące jest to,że autorka założyła własne wydawnictwo, aby wydać tę książkę. Więc książka musi być WARTA PRZECZYTANIA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie czytałam pierwszej książki pani Agnieszki (na pewno to nadrobię), ale też uważam, że ta książka będzie bardzo ciekawa :)

   Usuń